Ви тут: Головна Блог Створення сайта. Панель управління хостингом cPanel

Створення сайта. Панель управління хостингом cPanel

panel 1Панель управління хостингом , як і панель адміністрування CMS , відноситься до внутрішніх інструментам управління сайтом , які непомітні для відвідувачів , але дуже важливі для веб- майстра. Саме за допомогою панелі управління здійснюється управління доменами (додавання піддоменів , додаткових доменів , перенаправлення , редагування DNS- зон ), створення баз даних і перехід до веб- інтерфейсу керування ними , створення та налаштування FTP -акаунтів , управління поштовими скриньками. Одним словом , панель управління хостингом дає можливість з браузера керувати налаштуваннями веб -сервера , на якому розміщений сайт .

Найпопулярнішою панеллю управління в світі є cPanel . Вона привертає багатою функціональністю і дуже продуманим інтерфейсом , проте її не можна встановити на сервери, що працюють під управлінням Windows.

Про те , як працювати з cPanel , читайте у цій статті .

 Те, яка саме панель управління буде запропонована веб -майстру , залежить від хостингу компанії. Деякі хостери обходяться власними панелями управління , інші ж використовують універсальні рішення , часто пропонуючи клієнтам одну з декількох популярних панелей на вибір. Як правило , для веб- майстра переважніше вибирати хостинг , який використовує одну з популярних панелей управління . По-перше , вибираючи відому панель , користувач може приблизно уявляти собі , які можливості будуть йому доступні . По-друге , якщо в майбутньому виникне необхідність перейти на інший хостинг , можна буде знову вибрати компанію , яка використовує ту ж панель управління , і не витрачати час на звикання до нового інтерфейсу .

panel 1

Панель управління хостингом cPanel - одна з найпопулярніших в світі. Існуючи з 1996 року , cPanel змогла завоювати популярність завдяки широким можливостям управління веб -серверами. Поширення панелі платне , але це стосується хостерів . Останні пропонують користувачам панель безкоштовно , але, зрозуміло , в рамках оплаченого хостингу.

Інтерфейс

Перше , що, можливо , доведеться зробити відразу після першого входу в панель - змінити мову на російську. Для цього клацніть по посиланню Change Language , виберіть у списку мов Російська та натисніть на кнопку Change . Натисніть на кнопку Назад , щоб повернутися до головної сторінки панелі управління . Тепер вона буде русифікована. Варто, однак , мати на увазі , що деякі елементи інтерфейсу панелі русифіковані не зовсім коректно , тому якщо виникають питання , іноді простіше звернутися до англійського варіанту і перекласти назву команди самостійно.

Інтерфейс cPanel добре продуманий: на лівій панелі доступний пошук за назвою розділу , статистика використання хостингу , часто відвідувані розділи . На правій панелі можна побачити всі доступні розділи , які для зручності розділені на категорії : Файли , Домени , Бази даних і пр. Якщо якась з категорій ніколи не використовується , можна згорнути її , клацнувши по кнопці .

Практично для кожного розділу доступний навчальний відеоматеріал. У ньому докладно пояснюється хід дій , які потрібно виконати в рамках роботи з розділом. Для запуску відео натисніть на кнопку Навчальний відеоматеріал. Усі матеріали представлені англійською мовою.

Якщо ви не знаєте , з чого почати роботу над сайтом , клацніть за посиланням Майстер початку роботи. Під час роботи з ним пояснюється , в які папки необхідно копіювати файли , як створювати облікові записи пошти, як змінювати зовнішній вигляд панелі.

Управління файлами

Для роботи з файлами можна використовувати один з трьох способів: вбудований диспетчер файлів , FTP- клієнт і веб -диск. Для роботи з FTP знадобиться створити обліковий запис для доступу . Для цього клацніть по посиланню FTP- акаунти , а потім придумайте ім'я користувача та пароль. Для автоматичного створінь стійкого пароля натисніть на кнопку Генератор пароля. Натисніть на кнопку Створити . Якщо обліковий запис створюється не для адміністратора , а для користувача з обмеженими правами , можна також вказати директорію , до якої буде дозволений доступ , і максимальний розмір закачуваних файлів.

panel 4

Аналіз дискового простору

За допомогою cPanel можна аналізувати , скільки місця на диску було зайнято . Це може бути корисно , якщо є необхідність звільнити деяку частину дискового простору на сервері. Для доступу до сторінки аналізу клацніть за посиланням Зайняте дисковий простір. Будете виведений список директорій із зазначенням загального обсягу файлів в кожній з них . Крім цього, можна буде побачити , скільки всього мегабайт використовується .

panel 5

Створення резервних копій даних

Одна з дуже корисних функцій категорії Файли - це Резервні копії . У цьому розділі можна скачати копію бази даних , всі файли з домашньої теки сайту , поміщені в один архів , налаштовані фільтри електронної пошти та ін

Тут же можна відновити всі ці дані з резервної копії , якщо в цьому виникне необхідність. Ця можливість , наприклад , корисна при перенесенні сайту на інший хостинг. Натиснувши на кнопку Завантажити або створити повну резервну копію , можна отримати архів з усіма важливими даними сайту.

panel 6

Захист директорій паролем

У cPanel доступно досить багато функцій , які допомагають забезпечити безпеку сайту . Так , у розділі Захист директорій паролем можна заборонити прямий доступ до папок сайту через браузер . Для цього потрібно клацнути за назвою папки у списку директорій і встановити прапорець в чекбоксі Захистити цей каталог паролем. Крім цього , є можливість створити авторизованого користувача , у якого будуть права на перегляд вмісту каталогу.

panel 7

Захист від доступу до файлів з ​​інших сайтів

Ще одна корисна функція безпеки - Захист від прямих посилань. Вона дає можливість забороняти доступ до файлів , що зберігаються на сайті, з інших доменів. Завдяки цьому можна , наприклад , убезпечити сайт від використання розміщених на ньому зображень на інших веб -ресурсах через тег img

У розділі Захист від прямих посилань вказується список сайтів, яким дозволено доступ до файлів, що зберігаються на сервері. Як правило , тут вказуються всі дзеркала сайту. Далі в поле Дозволені розширення вкажіть через кому всі розширення файлів , прямий доступ до яких буде заблокований. Якщо встановити прапорець в чекбоксі Дозволити прямі запити , то доступ через тег img буде заборонений , однак при введенні адреси зображення в рядку браузера картинка буде показуватися . У полі URL - адресу для перенаправлення можна вказати адресу веб -сторінки , на яку буде відбуватися перенаправлення при спробі доступу до забороненого файлу. Натисніть на кнопку Відправити , щоб зберегти зміни.

panel 8

Робота з доменами

cPanel забезпечує повноцінну роботу з доменами . За допомогою інструментів категорії Домени можна додавати на сервер додаткові домени , здійснювати паркування доменів , налаштовувати перенаправлення , створювати піддомени , редагувати DNS- зони.

Піддомени можуть знадобитися , якщо необхідно створити окремий сайт з використанням домену третього рівня. Наприклад , він може стати в нагоді для розміщення форуму або ж веб- майстер може пропонувати відвідувачам послугу безкоштовного створення власного сайту з використанням адреси виду new.thissite.com . Для створення піддомену клацніть за посиланням Субдомени . Введіть назву сайту в поле Субдомен і виберіть основний сайт у списку. Вкажіть папку , в якій зберігатимуться файли нового сайту , в поле Кореневий каталог документів . За умовчанням це папка public_html / названіе_субдомена . Натисніть на кнопку Створити.

panel 9

Функція Перенаправлення може стати в нагоді , наприклад , в тому випадку , якщо структура сайту була змінена.

З її допомогою можна зробити так , що відвідувач , що приходить на сайт за посиланням , яка більше не існує , автоматично перенаправляється на потрібну сторінку. Функція дуже корисна , тому що завдяки їй випадковий відвідувач не бачить помилку 404 і таки потрапляє на сайт , а не йде з нього . Перенаправлення може працювати як в інший каталог сайту, так і на інший домен . У списку Тип можна вказати один з варіантів перенаправлення : тимчасовий або постійний . Якщо вибрати другий варіант , користувач отримає повідомлення про необхідність поновлення закладок .

Робота з базами даних

Панель управління cPanel пропонує гнучкі інструменти для роботи з базами даних. За допомогою розділу Бази даних MySQL можна додавати нові бази даних , а також нових користувачів баз даних. Для початківців користувачів передбачений Майстер баз даних MySQL , який дає можливість покроково налаштувати базу даних. При роботі з майстром спочатку створюється нова база даних , потім - новий користувач , після чого визначаються його права. При необхідності можна додати кілька баз даних або декілька користувачів з різними правами.

panel 10

Для доступу до веб-інтерфейсу для адміністрування баз даних MySQL перейдіть до розділу phpMyAdmin .

Статистика та споживання ресурсів

Вивчення логів і статистики може дати відповіді на багато питань . Переглядаючи лог- файли , можна , наприклад , з'ясувати , що дає підвищене навантаження на веб -ресурс , визначити биті посилання на файли та інші помилки сайту. cPanel стримає наочні інструменти для роботи з логами і статистичними даними. Всі вони зібрані в категорії Журнали .

panel 11

Наприклад, у розділі Пропускна здатність можна побачити , по якому протоколу і в який час доби до сайту фіксується найбільше звернень. Розділ Споживання ресурсів показує навантаження на процесор , а також використання оперативної пам'яті за обраний проміжок часу.

У Журналі помилок можна побачити , які помилки зафіксовані при зверненні до різних сторінках сайту і зберігаються на ньому файлів . Розділ Статистика Webalizer показує різну інформацію про відвідувачів сайту , виводячи дані у вигляді наочних графіків і діаграм. А за допомогою розділу Статистика останніх відвідувачів можна побачити IP- адреси до тисячі останніх відвідувачів сайту.

Потрібен сайт? Хочеш знати ціну? Потрібен успішний бізнес?

Телефонуйте (097) 453-6535; (093) 200-7460 прямо зараз!

Маєте бажання працювати з нами

Відправте листа на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або зателефонуйте (097) 453-6535; (093) 200-7460