Ви тут: Головна Блог Створення сайту. Сервіс «Яндекс.Вебмастер»

Створення сайту. Сервіс «Яндекс.Вебмастер»

Для більшості сайтів пошукові системи є основним джерелом відвідувачів. Чим більше сторінок в пошуковому індексі , чим вище вони видаються в пошуковій видачі , тим більше відвідувачів приходить на сайт .

Тому для веб- майстра дуже важливо налагодити взаємодію з пошукачами . Зробити це можна за допомогою спеціальних сервісних інструментів , які пропонують великі пошукові системи . З їх допомогою можна повідомити пошуковику про новий сайт , налаштувати індексування , дізнатися про помилки , з якими зіткнувся пошуковий робот під час індексації , проаналізувати пошукові запити , повідомити пошуковику про нові статтях , завантаживши файл карти сайту і т.д.

Найпопулярніші пошукові системи в Росії - це Яндекс і Google , тому для російських веб - майстрів представляють інтерес , перш за все , їх сервіси « Яндекс.Вебмастер » і « Інструменти для веб- майстрів» . Навіть якщо ви далекі від тем просування та оптимізації сайту , не стежите за числом проіндексованих сторінок сайту і за пошуковими запитами , за якими приходять відвідувачі , все одно цими сервісами нехтувати не варто. Про те, чим вони можуть виявитися корисні, читайте в огляді.

Крім усього іншого , вони надають дуже цінну інформацію про доступність сервера , помилках , які виникають при обході сайту роботом. Відомості про будь позаштатних ситуаціях , наприклад , про різко зрослу кількості помилок , можна отримувати на e - mail . А якщо сайт раптом буде заражений зловмисниками , яким вдасться впровадити шкідливий код через уразливість сервера або движка , сервіси для веб- майстрів повідомлять власника сайту про виниклу проблему. Після того , як шкідливий код буде видалений , через ці сервіси веб- майстер може максимально швидко подати заявку на розблокування сайту в результатах пошуку.

« Яндекс.Вебмастер »

Деякі інструменти « Яндекс.Вебмастер » доступні для всіх, але для повноцінної роботи з інструментами сервісу необхідна обліковий запис на Яндексі (можна використовувати аккаунт соціальної мережі). Без реєстрації можна повідомити пошуковику про новий сайт , перевірити файли robots.txt і Sitemap на наявність помилок , дізнатися, чи є сайт в індексі Яндекса. Всі ці інструменти доступні прямо з головної сторінки сервісу.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

Додавання сайту

Для більш серйозної роботи з « Яндекс.Вебмастер » варто створити обліковий запис і прив'язати до неї сайт . Для цього клацніть по посиланню Почати роботу , введіть дані облікового запису і натисніть на кнопку Додати сайт . Введіть адресу сайту у відповідному полі та натисніть на кнопку Додати. Яндекс перевірить доступність сайту і , отримавши відповідь , запропонує підтвердити права на ресурс. Мета цієї процедури - переконатися , що користувач , який додав сайт , дійсно є його веб- майстром.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

Підтвердити права на сайт можна кількома способами , але в будь-якому випадку знадобиться або доступ до FTP -сайту , або до основного e - mail адресою, вказаною в даних whois , або до зміни DNS- записів . Найпростіший спосіб - створити в кореневій директорії сайту HTML - файл з вказаним вмістом. Для цього на вкладці html - файл клацніть по посиланню для завантаження файлу , скопіюйте його в кореневу папку , не змінюючи назву , після чого натисніть на кнопку Перевірити . Після успішної перевірки ресурс з'явиться в розділі Мої сайти , і можна буде побачити детальну інформацію про нього в пошуку Яндекса.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

Клацніть за назвою сайту, щоб перейти на сторінку з основною інформацією про нього. Тут показуються ті дані , які цікавлять веб- майстрів найчастіше : число проіндексованих сторінок , кількість зовнішніх посилань на сайт , дата останнього відвідування сайту роботом , загальне число завантажених ним сторінок , а також ТІЦ сайту , що визначає «авторитетність » інтернет- ресурсу з урахуванням посилань на них інших сайтів.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

Сторінки в пошуку

« Яндекс.Вебмастер » не лише повідомляє загальне число проіндексованих сторінок , сервіс також дає веб -майстру можливість побачити кожну з них. Для цього перейдіть в розділ Індексування сайту і клацніть за посиланням Сторінки в пошуку . Додані на сайт сторінки, як правило , з'являються в пошуку не пізніше ніж через місяць , тому якщо час пройшов , а якихось сторінок немає , варто шукати причину

Можна заглянути в розділ Виключені сторінки. Тут представлена ​​наочна статистика по тих сторінках , які з різних причин не потрапили в індекс . Деякі з них були заборонені до індексування через файл robots.txt , інші представлені в підтримуваному форматі , для третіх роботом від сервера був отриманий заборону на індексацію.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

Вказівка ​​регіону і контактів сайту

Для інтернет-магазинів , а також для інших ресурсів , які орієнтовані на відвідувачів тільки з певного міста чи області , дуже важливо , щоб пошукова система правильно визначила регіональну приналежність сайту. Результати пошуку для різних міст можуть здорово відрізнятися , тому важливо , щоб посилання на сайт побачили саме ті люди , на яких він розрахований.

За допомогою « Яндекс.Вебмастер » можна побачити , який регіон присвоєно сайту і при необхідності подати заявку на його зміну. Для цього перейдіть до розділу Географія сайту і клацніть за посиланням Регіон сайту.

У цьому ж розділі є ще один корисний інструмент, що допомагає уявити контактну інформацію прямо в результатах пошуку , а також на « Яндекс.Картах ». На сторінці Адреси та організації можна додати організацію , пов'язану з сайтом , вказати її адресу і номер телефону. Якщо з сайтом пов'язано кілька організацій , можна додати їх усі.

Повідомлення про зараження сайту

Яндекс , як і інші пошукові системи , перевіряє всі сайти , які видаються їм в результатах пошуку , на наявність шкідливого коду. Якщо веб -ресурс заражений , при спробі переходу на нього користувач отримає повідомлення і , швидше за все , відмовиться від відвідування сайту. А веб- майстер може і не здогадуватися про зараження , дивуючись, чому число відвідувачів зменшилася.

За допомогою сервісу « Яндекс.Вебмастер » можна дуже швидко дізнатися про те , що пошукова система зафіксувала зараження сайту і вжити заходів. Інформація про наявність шкідливого коду відображається в розділі Безпека . Сервіс також дає можливість налаштувати отримання повідомлень про зараження сайту по електронній пошті. Для цього клацніть по посиланню Налагодження та встановіть прапорці в чекбоксах На сайті виявлений потенційно небезпечний код , Спам на сторінках сайту , Сайт більше не є потенційно небезпечним. При бажанні можна налаштувати отримання поштових повідомлень і в інших випадках, наприклад , при значному збільшенні числа помилок , якщо сайт проіндексувати неможливо і т.д.

servicetools 7

Боротьба з плагіатом

Далеко не всі веб- майстри піклуються про якісне наповнення сайту. Замість того , щоб писати оригінальні тексти , вони просто копіюють їх з інших ресурсів . Причому часто з такою швидкістю , що пошуковій системі важко визначити, де матеріали з'явилися вперше. Проблему плагіату теж можна вирішити за допомогою сервісу « Яндекс.Вебмастер ».

Перейдіть до розділу Вміст та клацніть за посиланням Оригінальні тексти . Введіть текст , який ви плануєте розмістити на своєму сайті , в поле Новий текст і натисніть на кнопку Додати. Таким чином , пошукова система буде повідомлена про новій статті ще до її появи на сайті. При налаштуванні пошукових алгоритмів враховуватиметься , що ваш сайт є першоджерелом , з якого інші передруковують матеріали.

servicetools 8

Просування сайту

Для веб- майстра, який активно займається просуванням сайту , тобто , приймає різноманітні дії для популяризації веб- ресурсу , дуже важливо відстежувати результати своєї роботи. Це теж можна зробити за допомогою сервісу «Яндекс.Вебмастер».

Перший розділ, на який варто звернути увагу, це Індексування сайту> Вхідні посилання. Тут можна побачити всі сайти, на яких стоїть посилання на ваш ресурс. Список посилань можна фільтрувати. Наприклад, щоб дізнатися, які ресурси посилаються на розділ форуму site.ru/forum, потрібно в пошуковому рядку написати / forum / і натиснути на кнопку Показати. Також передбачена фільтрація за часом появи посилань. Щоб побачити тільки нові посилання, клацніть за посиланням Показати: за весь період і виберіть варіант за останній тиждень.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

Ще один інструмент, який буде корисний для відстеження результатів дій, спрямованих на популяризацію сайту, - перегляд пошукових запитів. У розділі Пошукові запити> Популярні запити можна побачити найбільш популярні словосполучення, по яких сайт найчастіше показувався в результатах пошуку Яндекса. Для кожного пошукового запиту показується число показів, кліків, а також позиція сайту в результатах пошуку по ньому. У розділі Історія запиту можна відстежувати зміни числа показу сайту в результатах пошуку за вибраними ключовими словами [ 10.png ] . Можна побачити загальну статистику , а також запити за обраними регіонах.

створення сайтів, яндекс, вебмастер

 

Потрібен сайт? Хочеш знати ціну? Потрібен успішний бізнес?

Телефонуйте (097) 453-6535; (093) 200-7460 прямо зараз!

Маєте бажання працювати з нами

Відправте листа на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або зателефонуйте (097) 453-6535; (093) 200-7460